Zobrazit vše

Jak se stát architektem na kybernetickou bezpečnost

Pokud chcete být expertem v oblasti kybernetické bezpečnosti a stát se bezpečnostním architektem, máme pro vás skvělou zprávu. Připravili jsme sérii kurzů, která vám pomůže plně zvládnout problematiku strategického návrhu bezpečnosti a zabezpečení organizace.

Školící program Architekt kybernetické bezpečnosti

Jak se stát architektem kybernetické bezpečnosti

Program je rozdělen do tří částí (kurzů) a je navržen tak, aby pokryl všechny klíčové aspekty role architekta kybernetické bezpečnosti.

Kurzy jsou vhodné pro aktivní nebo aspirující bezpečnostní architekty a manažery, ať již jde o potřeby ze Zákona a vyhlášky o kybernetické bezpečnosti (ČR 181/2014 Sb. a 82/2018 Sb. nebo SR 69/2018 Z.z. a 362/2018 Z.z.) nebo dle European Cybersecurity Skills Framework (ECSF) vyvinutý agenturou ENISA. 

Část 1: PEDUA1 - Architekt kybernetické bezpečnosti I.

První kurz se zaměřuje na základní koncepty bezpečnosti, práci s riziky a strategií, techniky dokumentování požadavků na bezpečnost a vytvoření maturity modelu. Naučíte se také spolupracovat se stakeholdery a vytvářet vhodný strategický reporting na úrovni governance a rizik.


Část 2: PEDUA2 - Architekt kybernetické bezpečnosti II.

Druhý kurz prohloubí rozsah a doplní přesnou orientaci v logických a fyzických oblastech bezpečnosti na taktické a operativní úrovni. Přinese vhodný detail a zaměříme se na vzory a šablony pro návrh architektury informační bezpečnosti a zvládnutí compliance.


Část 3: PEDUA3 - Architekt kybernetické bezpečnosti III.

Třetí kurz se zaměří na praktickou práci v roli bezpečnostního architekta. Využijeme desítky případových studií různého rozsahu a vhodné nástroje k řešení GRC, EAM. Rozebrány budou obvyklé přístupy k uchovávání strukturované dokumentace o podnikové bezpečnostní architektuře a integrace takových dat s okolními systémy.  


Proč absolvovat naše školení?

Naše série školení Architekt kybernetické bezpečnosti reflektuje best practices, doporučení ze standardů a praktické zkušenosti lektora. Krok za krokem vám pomůže uchopit strukturu činností a potřebných výstupů role bezpečnostního architekta.

Navíc, vzhledem k aktuálním výzvám (rozvojové projekty kybernetické bezpečnosti a národní plány obnovy s finanční účastí EU), je poptávka po kvalifikovaných a prakticky zaměřených architektech na vzestupu. 

Školitel Luboš Fryc
Je dlouholetým profesionálem v oblasti podnikové, bezpečnostní architektury, zajišťování kvality a řízení informační bezpečnosti. V současné době se zaměřuje na poskytování poradenských a edukačních služeb u mnoha klientů v Česku i zahraničí. Jako autorizovaný trenér vede akreditované kurzy TOGAF a ARCHIMATE společnosti The Open Group a je držitelem řady jejich certifikátů.


V rámci dotačního programu Jsem v kurzu od Ministerstva práce a sociálních věcí můžete na naše kurzy z programu Architekt kybernetické bezpečnosti získat dotaci 82 %

PEDUA1: Architekt kybernetické bezpečnosti I.

  • délka 2 dny
  • cena s dotací 3 402 Kč s DPH
  • cena bez dotace 18 900 bez DPH

PEDUA2: Architekt kybernetické bezpečnosti II. 

  • délka 2 dny
  • cena s dotací 3 402 Kč s DPH
  • cena bez dotace 18 900 bez DPH

 Kybernetická bezpečnost - Role v organizaci

Bezpečnostní role v organizace

Zdroj: Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, https://nukib.gov.cz/download/publikace/podpurne_materialy/bezpenostn-role_v3.1.pdf

Článek vznikl ve spolupráci s lektorem Lubošem Frycem.






Proč s námi