Virtuální realita má ve vzdělávání obrovský potenciál, protože vytváří poutavé a interaktivní učební prostředí. Přečtěte si, k jakým závěrům došla studie firmy PwC, která zkoumala efektivitu virtuální reality při tréninku měkkých dovedností (soft skills) zaměstnanců.
Donedávna se školení ve virtuální realitě (VR) zaměřovalo na nácvik simulací pracovních dovedností jako jsou letecké simulátory, bezpečnostní postupy, provoz a údržba zařízení. Dnes se ale možnosti využití virtuální reality rozšiřují. Vedle technických simulací nachází VR uplatnění také při rozvoji měkkých dovedností, ve školách i v oblasti firemního vzdělávání.
Studie[1] ukázala, že zaměstnanci absolvující trénink ve VR:
Ekonomický pohled
Ačkoliv je tvorba VR kurzu finančně náročnější, při větším množství účastníků je ve výsledku levnější. PwC zjistilo, že u 3 000 trénovaných osob jsou náklady na VR školení o 52 % nižší než při klasickém školení.
V Pumpedu věříme, že VR bude akcelerátorem, který pomůže nastartovat nový věk firemního vzdělávání. Bude finančně výhodnější a s větším dopadem na získávání dovedností a zkušeností. VR není jen technologickým trendem, ale nástrojem, který mění způsob, jakým se učíme a připravujeme na budoucnost.
[1] PwC. Understanding the Effectiveness of Soft Skills Training in the Enterprise. 2020.