Dvě nejpopulárnější platformy pro generování obrázků umělou inteligencí. Oběma platformám jsme zadali stejný prompt a porovnali výstupy. Jaké jsou ty nejzásadnější rozdíly?
DALL-E lépe chápe zadaný prompt díky hlubokému učení. Midjourney exceluje v realistických obrázcích. Počítání a psaní je slabší stránkou obou platforem. Zatím.
1) Prompt: Create picture: Slide background for artificial intelligence neural networks. Image perceptrons in input layer hidden layers and output layer black background and illuminating neural network.
Díky hlubokému učení DALL-E pochopila, že výstupem má být slide do prezentace. Vytvořila obrázek s odpovídající velikostí. V Midjourney musí být rozměr obrázku zadán.
2) Prompt: Create picture 16:9 of a god on the cloud giving divine powers -- ar 16:9
DALL-E nejprve vytvořila obrázek boha. Poté dotvořila velikost odpovídající zadání formou šedých pruhů.
Pro tvorbu realistických obrázků a fotek je lepší využít Midjourney. Výstupy DALL-E jsou více kreslené.
3) Prompt: Generate photo 16:9 of artificial intelligence sitting in the security room and watching multiple screens with CCTV. Functioning as security officer guarding shopping mall camera feeds. On the screens there are to be pictures from the shopping mall. Room small and dark.
DALL-E si pohrála s detaily a na obrazovkách jsou vidět záběry z obchodního centra. Midjourney zatím toto neumí. Na druhou stranu obrázek je opět velmi realistický.
Psát a počítat se obě umělé inteligence zatím učí.
4) Prompt: Photorealistic photo from drone above 4 ways intersection in desert with 4 cars coming from each road and waiting to give right pass.
S tímto zadáním si lépe poradila Midjourney. Jeden z návrhů odpovídá promptu. Na zbývajících obrázcích jsou sice čtyři cesty, ale buď nesedí počty aut nebo jejich rozmístění.
Výběr mezi DALL-E a Midjourney závisí na konkrétních potřebách a cílech vašeho projektu. Obě platformy však stojí za vyzkoušení.