Pokud jste investovali do online kurzu s lektorem, je přirozené chtít z něj vytěžit co nejvíc. Sepsali jsme pravidla, která vám pomohou získat maximum z vašeho vzdělávacího zážitku.
General Electric (GE) je skvělým příkladem společnosti, která úspěšně implementovala metodiku Six Sigma do svých výrobních procesů. GE je americký nadnárodní konglomerát působící v různých odvětvích jako je letectví, energetika, zdravotnictví nebo finance.
V roce 2023 byla vydána nová sedmá edice metodiky PRINCE2. Oproti předchozí šesté edici z roku 2017 přináší řadu změn, které reflektují současné potřeby projektových týmů. Jaké jsou mezi nimi hlavní rozdíly? Připravili jsme přehledné srovnání.
Obě metodiky se zaměřují na zlepšování procesů a zvyšování efektivity. Mají ale různé přístupy a cíle. Pojďme se podívat na hlavní rozdíly mezi těmito dvěma metodikami.
Six Sigma je metodika zaměřená na zlepšování procesů a kvality ve firmách pomocí. Snaží se minimalizacovat variabilitu a eliminovat chyby. Cílem Six Sigma je dosáhnout maximální kvality výstupů a minimalizovat výskyt chyb nebo vadných produktů.
PRINCE2, IPMA a PMI jsou tři různé metodiky projektového řízení. Všechny mají stejný cíl, kterým je dosažení úspěšného projektu. Každá však nabízí unikátní přístup.
Rozhovor s lektorkou Ludmilou Vráželovou, průvodkyní ve světě ITIL, COBIT, PRINCE2, IT4IT a DevOps. Jejími školeními prošlo více než 1 000 profesionálů po celém světě.
PRINCE2® byl vytvořen, aby odstranil pochybnosti a dohady při řízení projektů. Tato metoda nabízí sedm principů, které dobře fungují při podpoře IT projektů.